...wypowiedziane nigdy... ... nie kradnij mi ich...
RSS
czwartek, 30 kwietnia 2009

1: Jak będziesz tam jechała - mówi Wojtek - nad tę rzekę, to może załóż coś innego niż czarne.

Yhm...

2: W czasie 33 scen z życia zastanawiam się, dlaczego ona go zdradziła. 

18:09, intymaty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 kwietnia 2009

1: Parafraza z Being Julia. Znajdź sobie ładnego chłopca. Pójdź z nim do domu. Połóż się, rozłóż nogi. Niech ci to zrobi. Tylko to pozwoli ci pisać lepiej.

2: Więcej cynizmu, proszę.  

12:58, intymaty
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 kwietnia 2009

1: Nieciekawie skończyła się wczorajsza rozmowa z Tomkiem. A zaczęło się od tego, dlaczego nie jeżdżę autobusami. Może mogłam mu oszczędzić tej prawdy. Albo chociaż tego ostatniego zdania. Najpierw chciało mu się płakać. Później był w szoku. Nie rób dobrej miny. To wcale nie jest śmieszne. Ani wesołe. Nie jest też tragiczne - przerywam mu. Jak to nie jest? Nie jest, to kwestia podejścia. Jeszcze później znalazł mi terapię. Sprawdzisz to? - pyta. W wolnej chwili - odpowadam ze zwykłym dla siebie sceptycyzmem. Sprawdź. Teraz. Inaczej nie ma mnie dla ciebie. To jest szantaż? Tak. I to bardzo poważny.

To nie.   

2: Nie można leczyć ciała, nie lecząc jednocześnie duszy. Przedpołudnie i wczesne popołudnie spędzam na leżaku w nasłonecznionej części ogrodu. Babcia przynosi herbatę. ... chyba, że chciałabyś tu zostać - mówi ukochana Ciocia. A co ona będzie tu robić? - pyta Babcia.   

3: Czasem jeszcze sprawdzam, czy On naprawdę istnieje.

18:27, intymaty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 kwietnia 2009

1: To w końcu nie wiem, czy jesteś słodką dziewczyną czy wredotką? I ja mam ci na to pytanie odpowiedzieć? Jestem zołzą, myśl sobie o tym, co chcesz - tak się z Tomkiem droczymy.   

2: Tęsknię za Nim. Uświadamiam to sobie, jadąc przez tę część miasta, w której mieszka.

20:48, intymaty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 kwietnia 2009

1: Wojtek zjawia się wcześniej. Ma dziś imieniny, których nie obchodzi. Rozmawiamy o Kochanicach króla w sposób emocjonalny.

2: Z okazji Światowego Dnia Książki uzupełniam zbiór literatury feministycznej. 

20:48, intymaty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 kwietnia 2009

 1: Siedem dusz. Eksperyment. P.S. Kocham Cię. Oglądam bzdurne filmy. Czytam korespondencję Żmichowskiej. Czytam o Żmichowskiej. I nie wiem, czy to jest to, czy powinno być coś innego.   

2: A E. opowiada mi o zrośniętych gałązkach. I zaprasza na kilka dni do domu jego przyjaciółki pod Warszawą. On chyba wciąż nie wie, że ze mną nie jest normalnie. Może ja wciąż nie wiem, że dla niego nic nie jest takie, jakie jest, ale takie, jak on widzi. Bardzo możliwe, że jestem aspołeczna.

3: Nie czuję się lepiej. Nie czuję się nawet tak samo.  

13:46, intymaty
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 kwietnia 2009

1:

22 czerwca 1867

Mimozą się urodziłaś, mimozą zostaniesz.

(Z listu Narcyzy Żmichowskiej do Wandy Grabowskiej)

2: Nie wyglądasz tak źle - mówi Wojtek po jakichś czterdziestu minutach.

22:20, intymaty
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 kwietnia 2009

1: Miała długie włosy. Cienkie. Falujące. Dlaczego obcięłam swoje? Dlaczego są tak krótkie, jak nigdy? Dlaczego tamtego dnia chciałam, żeby były jeszcze krótsze? To było cięcie symboliczne. Odcięcie. On mówił nie obcinaj. Obcięłam. Bo Jego nie ma. Bo mnie nie ma. Bo jestem inna. I wczoraj, patrząc na jej długie włosy, pomyślałam, że jednak chcę. Że jeszcze kiedyś. To obcinanie trwało bardzo długo. Trochę w lipcu. Żeby wrócić inna. Więcej w listopadzie. Żeby tam tym razem było inaczej. Reszta na początku kwietnia. Żeby... Kto powiedział, że jak coś było, to już nie będzie? Wszystko jest we mnie. 

14:56, intymaty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 kwietnia 2009

1: Pod względem miłości różnicie się temperamentami i emocjami. Bliźniak musiałby wykazać dużo cierpliwości, żeby doczekać się namiętności od Koziorożca.

22:44, intymaty
Link Komentarze (2) »
czwartek, 16 kwietnia 2009

1: Świetna książka. Świetna. Już dawno nic mnie tak nie zachwyciło. Później Drotkiewicz aż takiego wrażenia nie zrobiła. Aczkolwiek... zobaczę, co pokaże w drugiej. I w trzeciej. Bo tak się składa, że akurat mam na półce. Młoda polska proza. I powrót do klasyki. Ukochany wiek XIX. 

2: Było coś urzekającego w Australii. Było coś ładnego w Kochanicach króla (czy to był Eric Bana?).   

3: Bo ja lubię dramaty.  

20:23, intymaty
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum
Zakładki:
Opowiedz mi swoją historię: intymaty@gazeta.pl
On
Ona