...wypowiedziane nigdy... ... nie kradnij mi ich...
RSS
wtorek, 22 września 2009

 

poza

więcej

bardziej

po

za

11:43, intymaty
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 21 września 2009

1: Ten chłopiec jest bardzo nieśmiały. To ja z panią porozmawiam - mówi siostra - bo brat się trochę denerwuje.

2: Robi mi się przykro, kiedy z nią rozmawiam. Nie rozumiem - mówi. Czego nie rozumiesz? Wszystkiego. Mam poczucie zaniedbania. A jeszcze bardziej mi przykro, że nie mają go ci, którzy wykonują ten (mój?) zawód.    

11:47, intymaty
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 września 2009

1: Roztrzepanie.

2: Parzymy sobie z Babcią miętę z mięty. Byłam tak nieobecna, że nie zauważyłam, że mamy ją w ogródku.

12:31, intymaty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 września 2009

1: Ale miałam przystojną klasę - mówi Dżej. Aha. Ale to dzieci... Dzieci? Ty ich nie widziałaś. Oni mają po osiemnaście, dziewiętnaśnie lat, nie wyglądają jak dzieci. Aha. Tutaj mam same mat - fizy. Popisują się. Jeden chłopaczek po lekcji zapytał, czy nie poszłabym z nim w piątek na piwo. Nie chodzę na piwo z uczniami. Ale herbatę pani pije?

2: Za regałem w sklepie stoi chłopak w czerwonej koszulce. Ładny. Skąd ja go znam? Chwilę później pojawia się obok dziewczyna. Niedbale pomalowane włosy, straszna koszulka, fatalnie jeanasy. Już wiem, że to jego żona. To ją znam. Po skończeniu technikum wyszła za swojego nauczyciela fizyki. Za tego chłopaka, wtedy zaraz po studiach. Nie witamy się ze sobą. Nie wiem, czy za tym regałem byłam widoczna. Nie chciałam być. Ale zastanawiałam się, na czym opiera się ten związek.      

16:00, intymaty
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 września 2009

1: To pani pomysł? Obawiam się, że mój. Taka maniera. Daję się wmanewrować w jakąś współpracę. Charytatywnie.  

2: Umiera Patrick Swayze. Mamy z Iv taki zwyczaj, że kiedy spędzamy razem więcej czasu, zaczynamy od wieczoru z winem i Dirty Dancing w tle. Ja go kocham - mówi czasem Iv, kiedy ekran wypełnia Johnny.

3: Po niemal dwóch tygodniach przypominam sobie przypadkową relację z meczu. Myślę o Szymonie. I sprawdzam, co u niego słychać. Wyblakły kartki różowego papieru. Bardzo mnie teraz dziwi, że nie potrafiłam pewnych aspektów jego życia zaakceptować. Pewnych wciąż nie akceptuję, ale potrafię dokładnie sobie wyobrazić, czym dla niego są. Że on jest nimi.   

4: Przed wynalezieniem środków psychotropowych szampan był znany jako środek antydepresyjny.

12:47, intymaty
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 14 września 2009

1: Czuję pustkę. Nie w sobie. W głowie.  

20:13, intymaty
Link Komentarze (1) »
niedziela, 13 września 2009

1: Drżące ciało (Pedro Almodovar, 1997). Studium kobiety. Męska perspektywa. 

2: Piękne słowa książę panie, lecz je raczej innym mów. Wiem zbyt dobrze, co zostanie z wszystkich tych płomiennych słów. Ja odjadę, twoją pamięć o mnie czas rozwieje tak jak dym i zamieni się dziesiejszy płomień w garść popiołu w sercu twym. (Kalman, Księżniczka czardasza)

14:57, intymaty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 września 2009

1: Jest ciepło. Pijemy liściaste herbaty w ogrodzie. Czas nieporównywalny do tego, kiedy Babcia była chora. Wtedy można było tylko pić te herbaty. Dziś ma czerwoną bluzeczkę. Mówi, że trzeba było kupić te kwiaty. 

18:58, intymaty
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 września 2009

1: Przyglądam się swojej krwi. Ma kolor wiśniowy. Wydaje się być niezbyt gęsta. I aksamitna. Wypełnia sobą wnętrze szklanej fiolki.

2: Pieczemy z Babcią brownies. Co znaczy, że ja piekę, Babcia asystuje. Podaję z bitą śmietaną i malinami. Wciąż nie czuję powołania do uprawiania sztuki kulinarnej.

20:38, intymaty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 września 2009

1: Endżi telefonuje, bo E. i co mu powiedzieć. Co ty mu powiedziałaś? To, co wiem. A Endżi lubi gry. Później Dżej mówi, że dobrze, że w porządku, że się tylko przestraszyła, że przyjedzie na weekend, tylko bądź i w ogóle. Przyzwyczaiłaś się do tych wyjazdów - mówi. Co tam jest, dają cukierki?  

2:  (...) jest tak i tak i inaczej nie będzie czyli zawsze będzie inaczej - czytam w liście od Ani. To bardzo ważne.

16:33, intymaty
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Archiwum
Zakładki:
Opowiedz mi swoją historię: intymaty@gazeta.pl
On
Ona