...wypowiedziane nigdy... ... nie kradnij mi ich...
RSS
środa, 10 sierpnia 2016

1: Nie znamy się po tych wszystkich latach, myślę; nie wiem, jakim ty jesteś tyranem; ty nie wiesz, jaką ja jestem wariatką. 

2: Ale wyślesz mi jakąś widokówkę, pyta P. To by go chyba ucieszyło.

23:36, intymaty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 sierpnia 2016

1: Podobno wszystkiego się czepiam; ona mi mówi, że jestem tyranem. Może to dlatego, że jest tyle młodsza, opowiada W. Ciekawe, czy bym ją lubiła, myślę. 

23:00, intymaty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 sierpnia 2016

1: Czytam to, co napisałam i nie mogę uwierzyć, że to ja; takie to jest rzeczowe. A może od rzeczy. Ed mówi, że dostanę od tego schizofrenii.

2: Czyli nie jest ciebie pewna, pytam. W. śmieje się w głos. Wiesz, jak jest z facetami...  

00:03, intymaty
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 sierpnia 2016

1: Takie wrażenie, że śnił mi się P i że był lekceważący. Po powrocie znad jeziora ma poparzony słońcem nos i policzki. Twoja torebka robi wrrr-wrr-wrr. Nosisz do pracy wibrator, pyta. Jesteś ewenementem, jeśli chodzi o bezpośredniość kontaktu, mówię.  

2: Chciałeś coś? Poplotkować. O czymś szczególnym? No, raczej nie o życiu prywatnym. No, raczej. Sz. mówi, że jedzie do Kazimierza. Romantycznie, rzucam. Romantycznie, bo z dziewczyną, odpowiada. Niby wiedziałam, że nie będzie czekał, aż zacznę chcieć coś z nim, niby nie chciałam i nie zrobiłam nic, żeby chciał czekać, ale jakoś mi tak niemiło, kiedy o tym myślę. 

22:48, intymaty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 lipca 2016

1: Pan od osteopatii wygląda na chłopca. Ma wąskie bordowe spodnie o koszulę w drobne ciemoniebieskie kwiaty. Dopiero z bliska widać, że ma więcej lat niż ja. Jest raczej oficjalny, delikatny. Nie jestem pewna, czy zarozumiały. Mówi mi rzeczy, o których wiem, ale o których zdecydowałam się nie myśleć. Teraz myślę, że to jest czas na zmiany.  

2: To, co bym chciał, żeby pani wyniosła z tego spotkania, to to, że punktem wyjścia są zmiany na poziomie dnia codziennego. ... żeby nie dodawać sobie obciążeń - to zapamiętuję. Panie K, powiem za tydzień, efektem tego pierwszego spotkania będzie siedmiotygodniowy urlop, bez jakichkolwiek zawodowych skrupułów.  

3: Wieczorem z rozmysłem nie odbieram telefonu od Sz. Rano nie piszę smsa, że oddzwonię po wyjściu z biura. Na coś czekam. Przeczekuję.

4: Stęskniłam się za czasem spędzonym z Tobą gdzieś, pisze Endżi. Umawiamy się na tydzień w Kon. w połowie sierpnia. Będziemy przesiadywać w parku, włóczyć się i do siebie mówić. 

22:55, intymaty
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 lipca 2016

1: Lubię te nasze spotkania, mówi P. Szyderco ty, mówię ja. Poważnie, mówi i mnie przytula. Kiedy myślę o nim przez pryzmat tego, co powiedział W, nie lubię go. Nie mogłabym go takiego lubić. A lubię za szczegóły, nie za całokształt. Myślę, że P. jest nieszczęśliwy i myślę, że nie przyznaje się do tego sam przed sobą. 

2: Wyjście do pracy zajmuje mi dwadzieścia minut, w czasie których okazuje się, że różowo-kremowa sukienka wisi na wieszaku wygnieciona i w żadnym wypadku nie nadaje się do założenia. Jadę z niedosuszonymi włosami. Napijesz się czegoś, pyta mój szef, który nie ma już nad sobą nikogo. Nie, dziękuję. Głupie pytanie, ty nigdy nic nie chcesz. Zanim wyjdę, opowie mi jeszcze o problemach z synkiem, jakby mógł mi o tym opowiadać tylko dlatego, że jestem kobietą. 

3: Czwartek. Wiesz, co znaczy ogień we śnie, pyta P. Zależy od kontekstu. I od wykładni, którą przyjmuje interpretator. Poniedziałek. Nie będzie mnie, jadę nad jezioro. Między wierszami pojawia się koleżanka, szwendanie się i gotowanie. Czyż freudyzm nie jest uniwersalny, myślę. 

00:11, intymaty
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 lipca 2016

1: Sz. źle się czuje, a ja jestem jego telefonem zaufania. Między słowami wspomina o dziewczynie. Ciekawa jestem: jeśli mi opowiada to, co opowiada, to co opowiada jej? Weź zwolnienie, posiedź w domu, pogap się w niebo, które wcale nie jest letnie. Weź leki, organizm potrzebuje czasu, żeby się nimi nasycić. To może być nawet dobry pomysł. Ja mam tylko dobre pomysły. I jestem skromna, dopowiada.  

2: Zamierzam wstać jutro rano. Rano, o siódmej. Ma mówi, że wstaje o piątej trzydzieści, bo poranną kawę pije pół godziny.

3: Nie wiem, czy chcę wyglądać profesjonalnie, czy artystycznie. Artystycznie, myślę, spodnie w kwiaty i kremowa, mgiełkowa bluzka.   

4: W. zostawia mi ślady paznokci na skórze (kolec biodrowy przedni górny). Przywykam do momentów, w których widzi moje majtki i zamiast skóry dotyka koronki. Przywykam też do tego, że to nic nie znaczy.   

23:14, intymaty
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 lipca 2016

1: Herbata z mlekiem. Brakuje mi w tym smaku gęstości

2: Aż przełknęłaś ślinę. A jakby to nie była ślina. Ołł. W tym kierunku zmierzają moje myśli. Przynajmniej się już nie rumienię. Kiedy P. nie jest akurat związany, epatuje samoczością. Zawsze to jakaś lojalność z jego strony. 

3: Rano, od piątej pada. W mgławych chwilach po przebudzeniu wydaje mi się, że wybudziłam się ze snu, którego nie pamiętam. Mam wrażenie, że mógł mi się śnić Sz. I że to mogło być romantyczne. Byliśmy na pomoście nad morzem. Robiliśmy zdjęcia, zachodziło słońce i wiał wiatr. Cliche, myślę. Wcześniej byliśmy na statku, w podróży. Gorzkie gody, myślę.    

23:41, intymaty
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 lipca 2016

1: Powiedz, jest jakiś facet? W pracy, w bibliotece? Nie ma odważnych? Są, myślę, tyle że wariaci. To by ci dobrze zrobiło, tak sobie wyobraź w windzie, mówi P., taka byś była dla wszystkich uśmiechnięta. Aha.

2: Znowu słuchamy kawałków o kochaniu.

3: Przepraszam, moja siostra dzwoni, mam nadzieję, że z babcią nic się nie stało, mówi. Później słyszę, że babcia zmarła. Jezu, wczoraj miałem do niej zajechać, ale mama powiedziała, że nie trzeba. Chcesz, żebym już poszła? Pójdę już. Wyciera oczy. Chcę go przytulić, naprawdę chcę go przytulić tak zwyczajnie, po ludzku, ale jest we mnie taki opór przed poufałością inną niż słowa. Siedzi na podłodze i płacze, kiedy wychodzę.    

23:11, intymaty
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 lipca 2016

1: Rozmawiam z Endżi, jakbyśmy spędzały razem wieczór, jak dawniej. Umawiamy się na dwudziestą. Kiedy odkładam telefon, jest kilka minut po drugiej. Śmieje się, kiedy mówi: ja się teraz leczę psychiatrycznie. Jak dobrze ją taką słyszeć. Nie biorę pełnej dawki, zmniejszyłam ją sobie do połowy... Sama jestem swoim lekarzem... Wiesz, ja ci wyślę to, co mam w nadmiarze.

2: Miałam wrażenie, że masz mi za złe to, że robię te wszystkie rzeczy, o których myślę, że mnie rozwijają. Potrzebowałam twojej obecności, kilku smsów, nawet jeśli mówiłam, że nie chcę. Rozumiem. Chociaż, kiedy ja mówię, że nie chcę, to znaczy, że nie. A kiedy ja, mówi Endżi, mówię nie, to znaczy tak

3: Mówię, że to ostatnie rozmowy z P. uświadomiły mi nieprzystawalność milczenia do sytuacji. 

4: Rozmawiamy o wierze, o spowiadaniu. Z czego ty się chcesz spowiadać? Z dumy, z pychy, ze wszystkich też tak chcę, z ambicji. To nawet nie jest rozbuchane ego, tylko poczucie własnej wartości, które nie jest w naszej kulturze pozytywnie wartościowane. Wiem, kim jestem, wiem, ile to jest warte. 

5: Z myśli o P., mówię w końcu. Tak o nim myślisz, akurat o nim? Tego akurat nie rozumiem, dlaczego ty go tak lubisz. Normalnie tacy ludzie cię drażnią. To jest to przeniesienie. 

6: Budzę się z bólem głowy, starość, myślę, trzeba kłaść się spać o dwudziestej drugiej. 

7: Śni mi się, że chcę się wyspowiadać. Idę za starym księdzem boczną nawą, siadam na ławce pod ścianą, czekam na swoją kolej. Kościół jest neoklasycystyczny. Kiedy już mam podejść do kratki, ksiądz wychodzi i mówi, że teraz będzie ta pani, która przyszła ze środka kościoła. Zaniemawiam. Czuję w sobie sceptycyzm; że tak to ja nie chcę. W tym śnie jest wszystko, o czym wczoraj mówiłam.  

21:51, intymaty
Link Dodaj komentarz »
Archiwum
Zakładki:
Opowiedz mi swoją historię: intymaty@gazeta.pl
On
Ona